Getz Lithuania tampa oficialiu WD-40 prekinio ženklo platintoju Lietuvoje

Getz Lithuania tampa oficialiu WD-40 prekinio ženklo platintoju Lietuvoje

Nuo 2019 metų spalio mėnesio įmonė UAB „Getz Lithuania“ tapo vienintele oficialia WD-40 prekinio ženklo prekių platintoja Lietuvoje. „WD-40 COMPANY Ltd “ yra amerikiečių kompanija įsikūrusi Kalifornijoje, bespecializuojanti buitinių ir daugiafunkcinių produktų gamyboje, įskaitant savo žinomiausią prekės ženklą WD-40. Įmonė savo gaminiais prekiauja daugiau nei 176 šalyse.

Daugelio nuomone numeriu 1 visų problemų sprendime laikomas WD-40 daugiafunkcinis produktas išlieka vienu populiariausiu pasaulyje, jis naudojamas tiek buityje, tiek viso pasaulio profesionalų.

WD-40 buvo išrastas daugiau nei prieš 60 metų, trijų įmonės „Rocket Chemical Company“ darbuotojų. Nedidelėje Kalifornijos San Diego laboratorijoje jie norėjo sukurti rūdžių prevencijos tirpiklių ir riebalų šalinimo priemonių linija, skirtą naudoti avacijos pramonėje.

Komandai vadovavo chemikas Norm Larsen, kuris NASA ieškojo vandens atstūmimo sprendimo (anglų kalba – Water Displacement), kad apsaugotų „Atlas Space" raketą nuo rūdžių ir korozijos. Larsenui ir jo komandai prireikė 40 bandymų, kad išrastų dabar jau visame pasaulyje žinomo WD-40 produkto formulę, iš čia ir kilo WD-40 pavadinimas.

Po kurio laiko išaiškėjo, kad darbuotojai naudojo ši produktą namuose atrasdami vis daugiau kasdienio jo panaudojimo būdų. Tai paskatino Larseną eksperimentuoti ir WD-40 pradėti gaminti plačiai visuomenei aerozoliniuose buteliukuose. Pirmieji gaminiai parduotuvėse atsirado 1958m.

Per dvejus metus kompanija išaugo dvigubai, o 1969 metais „Rocket Chemical Company“ buvo pervadinta į WD-40.